روش سئو و بهینه سازی 2

طراحی و توسعه وب سایت های آنلاین

روش سئو و بهینه سازی ۲

اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ آموزش سئو و بهینه سازی 0

به روز رسانی وبسایت

حتما سایت خود را در یک سیکل زمانی مشخص به روز رسانی نمایید. به عنوان مثال هفته ای یکبار در سایت مقالت جدید و اخبار مرتبط به زمینه شغلی خود را بارگذاری و پست نمایید. کیفیت مقالات و صفحات وبسایت شما بسیار مهم است و تاثیر بسیاری در اعتبار دامنه شما و نمایش در نتایج موتورهای جستجو دارد.

حجم مطالب صفحات وب سایت

سعی کنید در سایت خود مطالب با کیفیت ارائه کنید زیرا هر چه مطالب سایت شما عمیق تر باشد و موضع مورد نظر را بیشتر تحت پوشش قرار دهد تاثیر مثبت بیشتری هم خواهد داشت. حداقل ۱۰ سطر متن منحصر بفرد برای هر صفحه وبسایت خود نوشته و جنبه های مختلف موضوع را به صورت کامل بررسی نمایید. بررسی دقیق موضوع و تشریح کامل مطلب سبب می گردد تا نیاز کاربران تنها با خواندن مقاله شما بر طرف شود. هر چه مقالات شما جامع تر باشد بالطبع تاثیر بیشتری نیز در سئو سایت شما خواهد داشت پس نهایت سعی خویش را بکار بسته و به خاطر داشته باشید که “محتوا پادشاه است“.

موضوع مطالب سایت

یادتان باشد که مطالبی که در وبسایت خود منتشر می سازید را حتما مرتبط با زمینه شغلی تان ایجاد نمایید. بر اساس الگو های قبلی و داده های آماری کسب و کار خویش و بررسی نیاز مشتریان خود در اودار پیشین مخاطبین خود و نیازشان را شناسایی نمایید و براین اساس مطالب وبسایت خود را ایجاد نمایید. ایجاد مطالب سودمند و ارسال مقالات مفید برای کاربران به برند شدن کسب و کار شما منجر می گردد .

برند سازی

شما به مخاطب خود بایستی ثابت کنید که شرکت معتبری هستید و فعالیت شما از سایر شرکت ها متمایز است بایستی برند خود را داشته و بر روی برند خود تمرکز نمایید زیرا برندینگ چیزی است که موتورهای جستجو هم اکنون ارزش بیشتری برای آن قائل بوده و الگوریتم های خاصی را برای تشخیص برندهای معتبر ارائه می نمایند.

استفاده از شبکه های اجتماعی

فعالیت و استفاده از شبکه های اجتماعی (social networks) باعث ارسال پالسهایی به موتورهای جستجو می گردد که این پالس ها تاثیر بسیار مثبتی در اعتبار دامنه سایت دارد . که البته بر اهمیت این پالس ها به تازگی افزوده هم شده است . پس با  رصد و انتخاب شبکه های اجتماعی پر مخاطب و ساخت حساب کاربری صفحه وبسابت خود را بسازید و مجموعه ای از مطالب مختلف مرتبط را در آن ارسال نموده و راه اندازی نمایید و فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی آغاز نمایید :

 • طی یک سیکل زمانی مشخص نسبت به ارسال مطلب در شبکه های اجتماعی اقدام نمایید
 •   از مخاطبین خود بخواهید تا صفحه شبکه اجتماعی شما را لایک نمایند
 • با کاربران خود در شبکه های اجتماعی در ارتباط بوده و از طریق صفحه خود فعالیت نمایید
 • سعی کنید نام حساب کاربری و آدرس سایت شما یکی باشد

افزایش بازدید کنندگان مقالات وب سایت

از مهترین بخش های هر وب سایت آرشیو مقالات آن سایت می باشد که البته از سوی اغلب مدیران سایت به آن کمتر توجه می گردد.  شما می توانید از طریق بهینه سازی و مدیریت بخش مقالات وب سایت بازدید کننده های بیشتری را جلب نموده ، برند سازی بنمایید، از سایت های دیگر برای خود  بک لینک ایجاد نمایید و همیشه پاسخگوی سوالات احتمالی باشید.

web traffic

راه های افزایش ترافیک وبسایت

 •  در وبــلاگ ها ، انجمن ها و فروم های سایر وبسایت های به صورت پیگیر و مستمر شرکت نموده و مطلب ارسال نمایید. فعالیت شما در سایت های دیگر می بایست پویا باشد و فقط از جملاتی مانند با تشکر از مقاله شما و … استفاده نکنید.
 • با پاسخدهی به شرکت کنندگان در بخش نظرات و فروم وبسایت خود ارتباط دوطرفه برقرار نمایید تا با ایجاد تجربه کاربری مناسب برایشان باعث شوید دوباره وارد وب سایت شما شوند.
 • از استفاده ساب دامنه برای راه اندازی بخش مقالات خود  بپرهیزید و آن را در یک فلدر از سایت خود قـــــــرار دهید. مثلا کلیه مقالات سایت خود را در فلدر blog و یا articles قرار دهید زیرا ساب دامنه ها به عنوان یک دامنــــــــــه مجزا از سوی موتور های جستجوگر شناسایی و ثبت می گردند و این امر سبب تداخل در شناسایی صحیح ناشـــــــــــــر محتوا می گردد.
 • از تاثیر گذارندگان بازار خود  و سایت های مطرح در نوشتن مقالات خود کمک بگیرید نمایید و در صورت لزوم ســـــــــایت خود را به نوشته ها و صفحات وبسایت آنها لینک بنمایید. این کار را میبایستی باظرافت وکاملا به درستی انجام دهیـــــد
 • به جای تمرکز بر تولید مطالب بیشتر مطالب با کیــــــــــفیــــــــــــــت بالاتر ایجاد نمایید.توجه داشته باشید که در این قسمت از فعالیت خود در صورتی که بتوانید مطالب با کیفیت با حجم بیشتری تولید نمایید نتیجه کار شما دو چندان خواهد بود
 • در ایجاد مطالب خود حتما از گرافیک و تصاویر استفاده نمایید و در صورتی که بتوانید تصاویری را خود ایجاد نمایید تاثیر  بیشتری در ذهن مخاطبین هدف پایگاه شما خواهد داشت
 • بخشی به عنوان ثبت نام در خبرنامه یا عضویت در خبرنامه به صورت ثبت نام ایمیلی در سایت خود فعال نمایید تا کاربران را از مقالات جدید خود و همچنین تغییرات مقالات قبلی وبسایت خود مطلع سازید
 • روش های قرار دادن مقاله در سایر سایت ها را در پایین مقاله خود ذکر نمایید تا کاربران تشویق شوند مقالات سایت شما را در سایت خود قرار داده و به سایت شما لینک دهند
 • سعی نمایید در مقالات خود نظرات سایرین را بررسی نموده و نسبت به تایید و یا رد نظرات دیگران عمل نمایید و این مهم را با ذکر دلیل و برهان و توجیهات کافی انجام دهید
 • از شبکه های اجتماعی جهت به اشتراک گذاری مقاله خود استفاده نمایید و این کار را فقط یک بار انجام ندهید. در حقیقت شما می توانید یک مقاله را در طول زمان های مختلف دوباره به اشتراک گذارید ، جهت این کار می توانید از پلاگین های ارسال کننده های اتوماتیک مطالب به شبکه های اجتماعی بهره ببرید و با ارسال پست بر روی سایت خود به صورت اتوماتیک آن را به حساب های کاربری خویش در شبکه های اجتماعی بفرستید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *